Mooi blanco boekje met keltische Levensboom in goud erop gedrukt. 18,5 x 13 cm, ±200 ongelineerde pagina's, met bladwijzerlint.
Het concept van een levensboom wordt gebruikt in de biologie, filosofie en mythologie. Een levensboom, of 'Tree of Life', is een veelvoorkomend motief in vele wereldreligies, mythologieën en filosofieën. Het symboliseert de samenhang van al het leven op onze planeet en is een metafoor voor afstamming in de evolutietheorie (het woord 'afstamming' is hier dan ook een afgeleide van). De term 'levensboom' wordt ook als synoniem gebruikt voor 'Heilige Boom'.
De boom der kennis, die de wereld aan de hemel en de onderwereld verbindt, en de levensboom, die alle vormen van schepping verbindt, zijn beide constituties van de Wereldboom of Kosmische Boom, en wordt in vele religies en filosofieën afgebeeld als dezelfde boom.
De levensboom komt onder andere voor in en/of speelt een rol in Afrikaanse mythen, Joodse tradities, het Boeddhisme (de Bodhi boom), het Hindoeïsme, Keltische mythologie, het christendom, alchemistische traditie, Noordse mythologie, Sjamanistische kosmologie, de Minoïsche cultuur van Kreta, de Indiaanse cultuur, Chinese mythologie, Egyptische mythologie, de Hebreeuwse Bijbel, het boek Genesis, de culturen van de Maya’s, Azteken, Izapan, Mixtec, Olmec en vele anderen.
De levensboom staat symbool voor wijsheid, bescherming, kracht, overvloed, schoonheid, en verlossing. Ook is de levensboom natuurlijk een symbool voor het leven zelf. Met zijn wortels in de aarde heeft hij contact met de onderwereld. Met zijn takken reikt hij naar de hemel. Hij is een bemiddelaar tussen goden en mensen. De drie belangrijkste systemen van de bomen: de wortels, de stam en de takken staan parallel aan de menselijke ontwikkeling van lichaam, psyche en geest. Het is een krachtig symbool van de groei. Verder symboliseert de levensboom het eeuwige leven en onsterfelijkheid.
Zoekwoorden: tree of life, yggdrasil, boek, shadows, schaduwen, book, journal, celtic tree, blanco, leeg, lo scarabeo, JOU12, 0738731005, 9780738731001 dummie, dummy, wicca, pagan, kopen, bestellen, winkel, webshop
Eigenschappen | |
Materiaal | papier |
Formaat | 18,5 x 13 x 1,8 cm |
Celtic Tree (blanco boek)
- Eenheid: stuk
- Model: Hardcover
- Beschikbaarheid: 7
-
€17,50
Gerelateerde producten
Ketting Levensboom Friends op Wenskaart
Rose goudkleurig hangertje in de vorm van een levensboom, aan een kettinkje. Geleverd op een wenskaa..
€12,50
Pul Levensboom
Mooie robuuste pul met een afbeelding van een Levensboom erop en een handvat in de vorm van een tak...
€57,50
Levensboom Pentagram Hanger Roodkoper
Roodkoperen opengewerkte levensboom pentagram hanger. Een ontwerp van Paul Borda, van Dryad Design. ..
€20,00
Book of Shadows (blanco boek) 2
Zwart velvet blanco boekje met daarop de tekst "Book of Shadows" met triple moon. ±200 gelinieerde p..
€10,00
Tags: Boek, levensboom